X

مقاومت درب ضد سرقت بیشتر است یا حفاظ آکاردئونی؟

09355610959 مدیر فروش - خانم خیابانی:
تفاوت درب ضد سرقت و حفاظ آکاردئونی

با توجه به ورود مدل های مختلف درب ضد سرقت به بازار برای فروش و جایگزین شدن درب های ضد سرقت با درب های معمولی انتخاب و نصب حفاظ آکاردئونی و حفاظ درب ورودی آپارتمان بسیار کم شده است. اگر قصد خرید این دو محصول را دارید در این بخش به بررسی تفاوت های موجود در بین درب ضد سرقت و حفاظ آکاردئونی می پردازیم تا بتوانید با توجه به بودجه ای که برای خرید در نظر گرفته اید یکی از مدل ها را انتخاب کنید.

نیکسان درب
نیکسان درب

درب ورودی ساختمان به منظور افزایش امنیت و ایمنی منازل و دفاتر کاری مورد استفاده قرار می گیرند تا ورود افراد غیرمجاز و ناشناس به کمترین میزان برسد. جهت افزایش امنیت و ایمنی راهکارهای مختلفی وجود دارد. به همین خاطر در این مقاله به معرفی درب ضد سرقت و حفاظ  آکاردئونی می پردازیم. درب ضد سرقت و درب های آکاردئونی جهت افزایش ایمنی در ساختمان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. برای این که تمام افراد بتوانند درب و یا حفاط مد نظر خود را برای خرید انتخاب کنند درب های ضد سرقت در مدل های مختلف (فلزی، ترموود، لوکس، استیل و...) و حفاظ های آکاردئونی در مدل های کرکره ای، کشویی و یا معمولی طراحی و برای فروش روانه ی بازار می شود.

درب ضد سرقت

درب ضد سرقت نوعی درب است که در ساختار درب از چند قفل مولتی استفاده شده تا در مقایسه با درب های معمولی امنیت بیشتری را ایجاد کنند و از ورود افراد سارق به محل زندگی و کار شما جلوگیری شود. درب های ضد سرقت گزینه ی مناسبی برای نصب در منازل، دفترها، مغازه‌ها و… می باشد. در طراحی و ساخت این درها، عواملی مانند جنس، ضخامت، قفل‌ ها، مکانیزم‌ های ایمنی و سیستم‌ های ضد تخریب مورد توجه قرار می‌ گیرند. درهای ضد سرقت معمولاً از جنس‌ هایی مثل فولاد، آهن، آلومینیوم یا فلزات دیگر با ضخامت مناسب ساخته می‌ شوند تا در برابر حملات فیزیکی مقاوم باشند.

حفاظ آکاردئونی

برای تولید حفاظ آکاردئونی از ورق های آهن استفاده می شود تا برای باز و بسته شدن حفاظ با مشکل رو به رو نشوید. نصب این نوع از حفاظ ها برای استفاده راحت تر می باشد و در برخی از موارد جهت بالا بردن امنیت و ایمنی از پرچ های مخفی استفاده می شود. حفاظ های آکاردئونی گزینه ی مناسبی برای نصب به عنوان حفاظ درب آپارتمان، فروشگاه و… می باشد. در مورد ساختار تشکیل دهنده این درب ها باید بگوییم که متشکل از تعدادی تسمه فلزی می باشد که با استفاده از پین‌ های مخصوص به هم متصل شده اند و در آخر در یک قاب فلزی قرار می‌ گیرند. در مورد حرکت این حفاظ باید بگوییم که به شکل ریلی می باشد و معمولاً به یک سمت جمع شده تا کمترین فضای ممکن اشغال کند. با توجه به این که امنیت بالایی را ایجاد می کنند ولی افراد ناشناس می توانند با استفاده از اهرم و دیلم حفاظ را باز کنند. پس در این موارد ممکن است برای افراد این سوال پیش بیاید که آیا انتخاب حفاظ آکاردئونی گزینه ی مناسبی برای خرید می باشد یا درب ضد سرقت؟ برای پاسخ به این سوال در ادامه به بررسی تفاوت های موجود در بین حفاظ آکاردئونی و درب ضد سرقت خواهیم پرداخت.

بررسی تفاوت های موجود بین درب ضد سرقت و حفاظ آکاردئونی

بررسی تفاوت ها درب ضد سرقت حفاظ آکاردئونی توضیحات
امنیت بیشتر کمتر
  • با توجه به این که تعداد قفل های در نظر گرفته شده برای درب ضد سرقت در مقایسه با حفاظ نفوذ پذیری کمتری دارد.
  • افراد می توانند با استفاده اهرم از حفاظ را بشکنند و از آن عبور کنند.
ظاهر مدرن‌ تر محدود

حفاظ ها در مدل های کشویی و فلزی طراحی و تولید می شوند ولی باید بگوییم که درب‌ ها در مدل های مختلف مدرن، لوکس و… برای فروش تولید می شوند.

قفل دیجیتال دارد ندارد نصب قفل دیجیتال سبب افزایش امنیت و ایمنی و حتی هوشمند بودن یراق آلات می باشد.
مقاومت بیشتر کمتر
  • در ساختار داخلی درب های ضد سرقت از فلز استفاده شده است و این مسئله سبب افزایش امنیت درب ها می شود. هم چنین دیگر افراد ناشناس نمی توانند راهی برای ورود پیدا کنند.
  • در مورد میزان مقاومت در برابر تغییرات دما و حرارت باید بگوییم که در مواردی که از استیل گالوانیزه بر روی درب استفاده شود در حین آتش سوزی از نفوذ حریق جلوگیری می کنند.
سیستم قفل خودکار دارد ندارد

امکان قرار دادن سیستم قفل خودکار برای درب های ضد سرقت به درخواست مشتری وجود دارد و در مواردی که از منزل خود خارج می شوید درب به طور خودکار قفل خواهد شد. هم چنین امکان نصب دوربین بر روی درب وجود دارد.

عایق بندی دارد ندارد

طراحی انتخاب شده برای تولید درب های ضد سرقت به گونه ای می باشد که باعث می شود درب در برابر گرما، سرما و صدا عایق باشد و از هدررفت بیش از حد انرژی جلوگیری کند.

مزایای انتخاب حفاظ آکاردئونی چیست؟

با توجه به این که قیمت حفاظ آکاردئونی در مقایسه با درب‌ های ضد سرقت کمتر می باشد گزینه ی مناسبی برای انتخاب برای آن دسته از افرادی می باشد که بودجه ی کافی برای خرید درب ضد سرقت لوکس و باکیفیت را ندارند. وجود ویژگی هایی سیستم قفل خودکار، استحکام بهتر، راه‌ های نفوذ کمتر، امکان تعبیه دوربین بر روی درب های ضد سرقت باعث می شود تا قیمت نهایی درب در مقایسه با حفاظ بیشتر باشد. پس می توان گفت که در این موارد انتخاب حفاظ گزینه ی مناسبی می باشد. شما می توانید برای ثبت سفارش خود با همکاران ما در ارتباط باشید و سفارش خود را برای خرید ثبت کنید.

معایب حفاظ آکاردئونی نسبت به درب ضد سرقت

با توجه به این که حفاظ آکاردئونی متشکل از تعداد زیادی مفصل و یا پرچ می باشد باعث می شود تا حفاظ ها بتوانند به خاطر انعطاف پذیری که دارند به صورت کشویی و یا کرکره‌ ای تغییر شکل دهند ولی این مفاصل با استفاده از پرچ‌ های فولادی نمره 5 بهم محکم شده‌ اند. میزان مقاومت در نظر گرفته شده برای حفاظ ها با توجه به قفل انتخاب شده برای نصب تعیین می شود. یکی دیگر از نقاط ضعف این حفاظ ها مربوط به این است که همانند درب‌ های معمولی لولاهای قابل مشاهده دارند در صورتی که برای درب ضد سرقت به این صورت نمی باشد. زمانی که لولاها قابل مشاهده باشند باعث می شود تا افراد ناشناس بتوانند با وارد کردن فشار گوشه‌ های درب آکاردئونی را خمیده و باز کنند. مسئله ی دیگری که باید به آن ها توجه داشته باشید این است که به خاطر دقیق نبودن اندازه، کمی فاصله در بین چارچوب و درب ایجاد شده است. وجود این فاصله باعث می شود تا با وارد کردن فشار حفاظ باز شود چون مقاومت کمی دارند. وجود این موارد باعث می شود که درب ضد سرقت گزینه ی مناسب تری رای انتخاب باشد چون در ساختار داخلی درب خبری از حفره‌ ها و اشتباهات نصبی نمی باشد. شما می توانید همراه با نصب درب ضد سرقت و حفاظ مناسب میزان نفوذ افراد ناشناس را به کمترین حالت برسانید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید