X

آشنایی با درب پیوت و کاربردهای آن

09355610959 مدیر فروش - خانم خیابانی:
درب پیوت

درب پیوت (درب لولامحوری) دربی است که حول محور وسط و به واسطه ی استفاده از لولای پاشنه‌ ای که به زمین متصل شده است می چرخد.

نیکسان درب
نیکسان درب

درب پیوت به عنوان یکی از جدیدترین محصولات تولید شده توسط نیکسان درب می باشد که در مقایسه با درب های معمولی مدل و نصب آن متفاوت می باشد. تفاوتی که در این مورد وجود دارد باعث می شود تا بتواند وزن درب‌ های بزرگ‌ تر را تحمل کند. انتخاب این درب ها برای استفاده در منازل، هتل‌ ها، ویلاها و... گزینه ی مناسب می باشد. برای این که در مورد این درب ها اطلاعات بیشتری داشته باشید با ما همراه باشید.

درب پیوت چیست؟

درب پیوت به گونه طراحی و تولید می شود که لولاهای در نظر گرفته شده برای آن با فاصله از چهارچوب در بخش بالایی و پایین درب قرار داده می شوند. این مورد برای درب های معمولی وجود ندارد و تنها در یک طرف چهار چوب درب قرار داده می شوند. با توجه به این که تحمل وزن های سنگین را دارند پس می توان گفت که از نظر وزن و ابعاد محدودیتی ندارند پس می توانید در آن دسته از ساختمان هایی که قرار است درب ورودی ساختمان به نسبت دیگر محیط ها بیشتر باشد درب پیوت برای نصب گزینه ی مناسبی می باشد. به غیر از درب ورودی می توانید برای استفاده در فضاهای داخلی هم آن ها را انتخاب کنید. زمانی که قرار است نسبت به خرید درب پیوت اقدام کنید ممکن است برای برخی از افراد این سوال پیش بیاید که مزیت این درب ها در مقایسه با درب معمولی در چیست؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که در مکان هایی که قرار است درب ورودی ابعاد بزرگ تری داشته باشد انتخاب درب های معمولی مشکل ساز می باشد. به طور کلی انتخاب درب لولا پاشنه ای به متفاوت جلوه دادن ورودی منازل و ساختمان ها کمک می کند و باز و بسته شدن این درب ها هم راحت تر خواهد بود. در مورد متریال انتخابی برای تولید درب ها هم باید بگوییم که معمولاً از شیشه سکوریت (تک جداره) استفاده می شود. امکان استفاده از انواع شیشه ساختمانی مانند شیشه رنگی، مات، طرح دار و… برای این درب ها وجود دارد. امکان تولید و اجرای درب به صورت فریم لس و فریم دار قابل اجرا می‌ باشد. 

درب پیوت (لولا پاشنه ای) چه مزایایی دارد؟

  • امکان چرخش درب های پیوت (0 تا 270 درجه) وجود دارد.
  • کمک به صرفه جویی در فضای داخلی منزل
  • کمک به ایجاد نمای ظاهری جدید و مدرن به خاطر انتخاب نکردن چهارچوب
  • درب پیوت به عنوان درب مخفی هم کاربرد دارد.
  • امکان باز شوندگی از هر دو طرف را دارد.
  • نصب این درب ها بدون دردسر و راحت می باشد.
  • امکان ساخت سفارشی درب در ابعاد مختلف وجود دارد.

کاربرد درب‌ محوری

فضای داخلی

انتخاب و نصب درب‌ پیوت در محیط های مختلف اعم از منازل، ادارات و... وجود دارد.

درب حمام

با توجه به معماری جدید انتخاب شده برای منازل باعث شده است تا فضای بیشتری را به حمام اختصاص داده شود. درب پیوت شیشه‌ ای با شیشه مات برای نصب به عنوان درب حمام در این موارد گزینه ی مناسبی محسوب می شود.

درب ورودی خانه و یا لابی

برای این که نمای بیرونی ساختمان ها بزرگ و زیباتر باشد از درب های ورودی بزرگ تر استفاده می کنند. در این موارد هم بهتر است درب‌ های پیوت برای نصب انتخاب شود چون در انتخاب این درب ها محدودیتی وجود ندارد. مسئله ی مهمی که حتماً باید به آن توجه داشته باشید این است که انتخاب درب باید با توجه به شرایط آب‌ و‌ هوایی مناطق انتخاب شود.

توجه: محیط هایی که میزان وزش باد، گرد و غبار در آن‌ بخش زیاد است نصب این درب ها گزینه ی مناسبی نمی باشد.

معایب درب پیوت

  • برای این نوع از درب ها چهارچوبی در نظر گرفته نمی شود و همین مسئله باعث می شود تا گرد و خاک به فضای داخلی محیط نفوذ کند.
  • با توجه به این که امکان گیر کردن انگشتان کودک لای درب وجود دارد می تواند خطرناک باشد.

نکات مهم قبل از خرید درب پیوت 

زمانی که قرار است نسبت به خرید درب پیوت و یا هر درب دیگری اقدام کنید باید به یک سری نکات توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. به همین خاطر باید بگوییم که زمانی که قرار است نسبت به سفارش درب اقدام کنید باید به موارد مختلفی اعم از جنس، دستگیره، طرح درب، اندازه آن و سیستم قفل توجه داشته باشید. توجه به این موارد به شما در انتخاب صحیح کمک خواهد کرد. هم چنین باید توجه داشته باشید که نصب این درب از ایجاد موانع در سر راه باز و بسته شدن درب جلوگیری می کند. پس برای نصب باید فضای کافی در اختیار داشته باشید.

قیمت درب پیوت

نوساناتی که در بازار وجود دارد باعث می شود تا نتوانیم قیمت ثابتی را برای درب پیوت (لولا محور) در نظر گرفته شود. ولی می توان گفت که فاکتورهای مختلفی اعم از نوع متریال انتخابی برای تولید، طرح به صورت سفارشی، ابعاد و اندازه، نوع یراق‌ آلات، درب معمولی و یا ضد سرقت در تعیین قیمت تأثیرگذار هستند. جهت استعلام قیمت به روز محصولات می توانید با کارشناسان نیکسان درب تماس بگیرید و بعد از دریافت مشاوره نسبت به خرید بهترین درب اقدام کنید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید