X

ابعاد درب ضد سرقت + بررسی اندازه و سایز استاندارد ← عرض و ارتفاع

09361454846 مدیر فروش - خانم خیابانی:
ابعاد درب ضد سرقت

ابعاد درب ضد سرقت ممکن است با توجه به استانداردها و نوع درب متفاوت باشد. برای این که بتوانید در اندازه استاندارد درب های ضد سرقت اطلاعات کافی داشته باشید و بهترین مدل را برای خرید انتخاب کنید در این مقاله به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت. نکته ی مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که ابعاد در نظر گرفته شده برای تولید درب ها با توجه به تولیدکننده و استانداردهای مربوطه متغیر می باشد. به همین خاطر بهتر است قبل از خرید درب ضد سرقت از ابعاد دقیق درب را مطلع شوید تا بتوانید درب مناسب را انتخاب کنید.

نیکسان درب
نیکسان درب

درب ضد سرقت دربی است که برای جلوگیری از نفوذ سارقان و حفاظت از اموال و افراد در یک ساختمان برای نصب انتخاب می شود. برای تولید درب های ضد سرقت از مواد مقاومی مانند فولاد، آلومینیوم یا چوب چند لایه استفاده می شود و دارای قفل ها و سیستم های امنیتی قوی هستند. در مورد ضخامت درب ضد سرقت هم باید بگوییم که باید از جنس مواد مقاومی با ضخامت مناسب ساخته شده باشد تا مقاومت فیزیکی بالایی در برابر تلاش های نفوذ داشته باشد. با توجه به این که درب های ضد سرقت در ابعاد و مدل های مختلف طراحی و تولید می شوند شما می توانید با توجه به مکانی که قرار است درب را در آن جا نصب کنید ابعاد مناسب را برای درب در نظر بگیرید تا برای نصب درب ضد سرقت با مشکل رو به رو نشوید. ابعاد درب ضد سرقت بر اساس محل مورد نصب متغییر می باشد. در ادامه به بررسی اندازه و سایز انواع درب ضد سرقت می پردازیم.

اندازه استاندارد درب ضد سرقت چقدر است؟

ابعاد درب ضد سرقت به گونه ای در نظر گرفته می شود تا در برابر هر نوع تخریب، دستکاری و اهرم نمودن امنیت مورد نیاز را داشته باشند و از ورود افراد ناشناس به داخل منازل و یا محیط کاری شما جلوگیری کند. پس توجه به ابعاد در ضد سرقت مسئله ی مهمی می باشد که حتما باید هنگام خرید به این مسئله توجه داشته باشید. اولین درب های ضد سرقت که توسط کشور چین تولید شده و وارد بازار شده در ابعاد استاندارد 210 در 105 سانتی بوده است به همین خاطر بیشتر تولیدکنندگانی که در این زمینه در حال فعالیت بودند درب ها را با همین ابعاد طراحی و تولید می کنند.

در مورد طراحی فریم استاندارد درب ضد سرقت باید بگوییم که اندازه 211 در 106 سانتی متر را در نظر می گرفتند. ولی بعد از پیشرفت هایی که در زمینه ی تولید انواع درب ضد سرقت وجود داشته برند داخلی هم به ساخت درب های ضد سرقت اقدام کرده اند و توانستند این درب ها را در ابعاد بزرگتری تولید کنند. متداول ‌ترین ابعاد درب ضد سرقت در ابعاد 210 در 110 و یا 215 در 115 سانتی متر می باشد.

بررسی اندازه انواع درب ضد سرقت

در این بخش قصد داریم به بررسی عرض و ارتفاع درب های ضد سرقت بپردازیم و در نهایت با ارائه ی ابعاد درب ضد سرقت به شما کمک کنیم تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

ابعاد درب ضد سرقت ایرانی

سایز درب ضد سرقت درب های ضد سرقت ایرانی با توجه به تولیدکننده های این درب ها متغیر می باشند. برخی از این درب ها در ابعاد مفید بازشو 200 در 90 طراحی و تولید می شوند. در مورد عرض درب ضد سرقت ایرانی هم باید بگوییم که قابلیت ساخت تا 110 سانتی متری را هم دارد. پس می توان گفت که امکان سفارشی ساختن این درب ها به درخواست مشتریان وجود دارد.

ابعاد درب ضد سرقت چینی

متداول ترین ابعاد درب ضد سرقت 210 در 105 سانتی متر می باشد. ابعاد 210 و 120 سانتی متری هم برای تولید این درب ها در نظر گرفته می شود. این ابعاد مخصوص درهای یک و نیم لنگ می باشد. ممکن است برای برخی از افراد این سوال پیش بیاید که چرا در مواردی که عرض درب ضد سرقت چینی 105 سانتی متر می باشد بیشتر مورد توجه خریداران قرار می گیرند؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که با توجه به این که ابعاد استاندارد ورودی برای یک واحد آپارتمان 90 سانتی متر است و درب ضد سرقت با ابعاد 210 در 105 سانتی متر نیز ورودی مفیدی معادل 91 سانتی متر را دارا می باشد. به همین خاطر جزو پرفروش ترین محصولات محسوب می شوند.

ابعاد درب ضد سرقت ترک

درب ضد سرقت ترک که به عنوان یکی از پرفروش ترین مدل های درب ضد سرقت محسوب می شود. دلیل پرفروش بودن این محصولات به خاطر کیفیت بالای ساخت می باشد. سایز استاندارد این درب معمولاً 215 در 115 سانتی متری می باشد که بازشوی مفید آن 205 در 100 سانتی متر می باشد. در مورد ابعاد چهارچوب درب ضد سرقت ترک هم باید بگوییم که با توجه به سفارش مشتریان برای استفاده از درب های بزرگتر دستخوش تغییراتی شده است. 

نکته ی مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که این ابعاد با توجه به نوع درب متفاوت می باشد. 

اندازه استاندارد درب ضد سرقت چقدر است؟

نوع درب ضد سرقت ابعاد درب ضد سرقت
درب ضد سرقت تک لنگه ایرانی
 • 105*210 سانتی متر
 • 110*210 سانتی متر
 • ابعاد سفارشی (به درخواست مشتری)
درب ضد سرقت دو لنگه ایرانی
 • 200*220 سانتی متر
 • ابعاد سفارشی (به درخواست مشتری)
درب ضد سرقت یک و نیم لنگه ایرانی
 • 145*210 سانتی متر
 • 150*210 سانتی متر
 • ابعاد سفارشی (به درخواست مشتری)
درب ضد سرقت ترک تک لنگه 115*215 سانتی متر
درب ضد سرقت چینی تک لنگه 105*210 سانتی متر
درب ضد سرقت چینی یک و نیم لنگه

120*210 سانتی متر

درب لابی و پارکینگ
 • ارتفاع: 223 و 240 سانتی متر
 • عرض: 265، 315 و 350 سانتی متر 

نکات مهم هنگام اندازه گیری ابعاد درب ضد سرقت 

 • برای اندازه گیری ابعاد درب بهتر است این کار را بعد از اتمام کف و دیوارها انجام دهید چون در غیر این صورت ارتفاع کف و عرض دیوار در تعیین نهایی اندازه نهایی ارتفاع و عرض درب تأثیرگذار می باشد.
 • حتماً به اندازه شکاف بین درب و چهارچوب توجه داشته باشید. فضایی که در این بین وجود دارد حتماً باید به درستی توسط فوم پوشش داده شود. هر چقدر که میزان این فاصله کمتر باشد درب عایق بهتری در برابر صدا و گرما خواهد بود.
 • بهتر است برای اندازه گیری ابعاد درب این کار را سه بار انجام دهید. برای انجام کار کافیست ارتفاع در چپ، مرکز و سمت راست و عرض درب، در بالا، مرکز و پایین اندازه گیری شود. هم چنین در مورد عرض درب باید بگوییم که در بین اندازه گیری های انجام شده برای عرض درب بهتر است کمترین مقدار را به عنوان سایز اصلی در نظر بگیرید.
 • ابعادی که آن را اندازه گیری می کنید بهتر است برحسب میلی متر باشند. حتماً عرض های شکاف را در اطراف محیط در نظر بگیرید.
 • از نظر شکل ظاهری باید درب بعد از باز شدن به شکل مستطیل باشد. (زاویه داخلی 90 درجه) 
 • در مورد جهت باز شدن درب درب هم باید دقت داشته باشید چون ممکن است زمانی که شما از داخل اتاق به درب نگاه می کنید درب شما به داخل باز شود و دسته در سمت چپ قرار گیرد.
 • اندازه گیری ابعاد درب باید با رعایت نکات و استانداردهای لازم انجام شود.را داشته باشید. هم چنین باید سطح کف باید معلوم باشد.

انتخاب درب با ابعاد نامناسب می تواند موجب ایجاد مشکلاتی شود که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت:

حرکت درب ضد سرقت به صورت روان نمی باشد.

در صورتی که حرکت درب به گونه ای باشد که باعث کشیده شدن درب بر روی زمین شود در این موارد معمولاً همراه با ایجاد خراشی نیم دایره شکل بر روی زمین خواهد بود. این مشکل به خاطر لولای نامناسب رخ می دهد. عواملی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم باعث به وجود آمدن این مشکل خواهند شد.

 • سنگینی درب یکی از عواملی می باشد که می تواند در حرکت روان درب اختلال ایجاد کند. مسئله ای که باعث سنگین بودن بیش از حد درب می شود به خاطر عدم طراحی درست و یا استفاده از مواد غیر استاندارد برای تولید درب می باشد.
 • انتخاب طراحی نامناسب برای تولید درب
 • در مواردی که اصطکاک بین لولا و قطعات بیش از حد باشد منجر به پاره شدن واشرها می شود.
 • در صورتی که اندازه گیری ابعاد درب و فریم به صورت دقیق انجام نشود، بعد از تولید درب باعث می شود تا این دو پس از نصب به خوبی بروی هم سوار نشوند.
 • در مواردی که چهارچوب به درستی در جایگاه خود قرار نگیرد، در حرکت درب اختلال ایجاد خواهد کرد.

بسته نشدن درب ضد سرقت 

 • در صورتی که دربی که برای نصب انتخاب کرده اید به درستی نصب شده باشد احتیاجی به فشار زیاد برای باز و بسته شدن نخواهد داشت. در صورتی که این مشکل به وجود آمده باشد می تواند به خاطر ترازبندی ناصحیح زبانه قفل با چهارچوب باشد.
 • صدای قفل نشان دهنده این است که درب شما به درستی بسته شده است، در صورتی که به این صورت نباشد، در بسته شدن درب مشکل ایجاد خواهد شد.
 • تنظیم و یا نگهداری درست لولا باعث می شود تا مشکلی در باز و بسته شدن درب نداشته باشید. زمانی لولا ها بهترین کارایی را دارند که ابعاد درب دقیق اندازه گیری شده باشد.
 • گیر کردن قفل درب به خاطر مشکل در قاب درب می باشد و نشان دهنده ی به وجود مشکل در قاب می باشد.

آسیب دیدن کفپوش 

کف پوش انتخاب شده برای نصب باید جنس مناسب و مرغوبی داشته باشد چون در غیر این صورت تماس با کفپوش سبب ایجاد خراش روی آن ها شود.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید